THE FACT ABOUT SMEAR TESTI C53 9 NE DEMEK THAT NO ONE IS SUGGESTING

The Fact About smear testi c53 9 ne demek That No One Is Suggesting

The Fact About smear testi c53 9 ne demek That No One Is Suggesting

Blog Article

Merhaba sevgili okuyucular! Bugün sizlere hayatınızı etkileyebilecek, hatta hayatınızı tehdit edebilecek bir konudan bahsetmek istiyorum: dış gebelik. Kadınların yaşayabileceği bu acı dolu durum, ne yazık ki pek çok kişi tarafından hala yeterince bilinmemekte.

Yapılacak herhangi bir hamilelik testinin sonucu pozitif olacaktır. Ancak yine de dış gebelik normal bir şekilde devam edemez.

Dış gebelik iğnesi sonrası kanama metotreksat adı verilen ilacın vücuda verilmesinin ardından birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişebilir.

Eğer yetersiz kan akımı olan bir yere yerleşirse, döllenmiş yumurta yeterince beslenemez ve sonunda ölür ve kısmi emilimi daha sonra adet kanamasının gecikmesine neden olur.

Bu tedavi yönteminde doktorunuz measurement bu ilacı enjekte eder ve kullanım için hastanede kalmanız gerekebilir. Ayrıca ilacın etkili olup olmadığını belirlemek için düzenli kan testlerine ihtiyaç duyulur ve sıkı takibe alınmalısınız. Eğer ilaç tedavisi başarılı olursa, cerrahi müdahaleye gerek kalmaz.

Dış gebelik en fazla kaç ay sürer? Dış gebeliğin maksimum süresi genellikle 16 haftadır ancak bu durum kişiden kişiye değişebilir.

Hormonal dengesizlikler veya döllenmiş yumurtanın anormal gelişimi de dış gebelik gelişiminde rol oynayabilir.

Sağlık ve zindelik konularında bilinçli kararlar almanıza gardenımcı olmak dış gebelik görülme sıklığı ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için sizing gerçek, doğru ve uygulanabilir sağlık bilgileri sunmayı amaçlıyoruz.

Bültenler ve ticari iletilerden haberdar olmak için Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

Sadece işlevsel olarak gelişmiş bir rahim, bebeğin yuvalanmasından gelişimine ve doğumuna kadar gelişmesi için best bir yer sağlar.

Dış gebelik, erken teşhis ve tedavi edildiğinde genellikle komplikasyonsuz iyileşme sağlar. Ancak sonraki gebeliklerde gebeliğin normal olmasını etkileyebilir ve bazen infertiliteye yani kısırlığa neden olabilir.

Gebeliğin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için ilk advertım olarak döllenen yumurtanın fallop tüplerine girerek ilerlemesi ve yolculuğunun sonunda ise sağlıklı ve olması gerektiği gibi rahme ulaşması ve kendisine en uygun yeri bularak yerleşmesi gerekir.

Dış gebeliği sonlandırmanın özel yöntemi, gebeliğin boyutuna ve yerine, ayrıca kadının sağlığına ve gelecekteki doğurganlığını koruma isteğine bağlıdır.

Karın Ağrısı: Genelde gebeliğin ikinci yarısından sonra alt karın bölgesinde ve kasıklarda ağrı olabilir. Bu ağrıların nedeni, büyüyen rahmi tutan bağların gerilmesi ve rahim çevresindeki kasların ve liflerin gerilmesidir. Daha önce ameliyat geçirmiş hastalarda ağrının nedeni buradaki yapışıklıklar olabilir. Her ne kadar bu ağrı masum gibi görünse de bazen altından önemli sorunlar çıkabilir. Bazen apendiks iltihabı, safra kesesi iltihabı, taşları, idrar yollarıyla ilgili sorunlar da benzer ağrılar neden olabilir.

Report this page